Lekcja historii

31 lipca 2014 | LOOKS | 1 comment

TrendDash_lekcja historii4

Dzięki Dolce & Gabbana można uczyć się historii nawet wtedy, gdy nie jest się jej wielkim fanem. Bogata historia Sycylii jest chyba niewyczerpanym źródłem inspiracji, bo projektanci korzystają z niej już kolejny sezon.

W kolekcji wiosna-lato 2014 Dolce & Gabbana wrócili do epoki świetności greckiego imperium. Materialne pozostałości starożytnej Grecji zostały żywcem przeniesione na tkaniny, dodatki i ozdoby – sukienki zdobią szkice świątyni w Selinunte a obcasy sandałów zmieniają się w miniaturowe jońskie kolumny.

W greckiej mitologii nimfa Aretuza została zmieniona w źródło bijące na wysepce Ortygia, dzisiejszej starówce Syrakuz. Jej twarz w otoczeniu delfinów zdobiła jedną z najpopularniejszych lokalnych monet w V w. p.n.e. Dwadzieścia parę wieków później zapomniany wizerunek Aretuzy trafił na luksusowe torebki, naszyjniki i biżuteryjne paski Dolce & Gabbana.

Zatem w dzisiejszej stylizacji główną rolę gra bluzka z monetami 😉 drugoplanowo występują spódnica z Reserved, szpilki od Obuwie Maargo oraz kapelusz TK Maxx. Torebka to Michael Kors, a okulary Parfois

Zdjęcia Fever for Fashion

TrendDash_lekcja historii2TrendDash_lekcjahistorii6TrendDash_lekcja historii7TrendDash_lekcja historii5


Comments:

Scroll to top