Czas na Wzrok 40+

16 lipca 2018 | Bez kategorii | 0 comments

 

W ramach udziału w akcji „Czas na Wzrok 40+” udałam się na badanie wzroku do optometrysty.
W kampanii bierze udział ponad 2000 salonów z całej Polski, więc z pewnością znajdziecie też jakiś
w swojej najbliższej okolicy, co można sprawdzić w wyszukiwarce na stronie www.czasnawzrok.pl – jeśli czekacie na wolny termin w przychodni na wizytę u okulisty, to lokalizator salonów jest dla Was idealnym rozwiązaniem! Wystarczy, że skontaktujecie się z wybranym salonem i umówicie się na dogodny dla siebie termin badania.

Muszę przyznać, że samo badanie wyglądało bardzo profesjonalnie i przebiegło w przemiłej atmosferze. Czułam się bardziej jak na spotkaniu z koleżanką niż na typowym badaniu lekarskim. Badanie przeprowadzane przez optometrystę jest całkowicie bezbolesne i nie trzeba się do niego wcześniej specjalnie przygotować. Nie musimy też martwić się o makijaż, ponieważ tego typu badanie nie wymaga zakraplania oczu. Reasumując – czysta przyjemność i same pozytywy! Dowiadujemy się nie tylko, w jakiej kondycji jest nasz wzrok, ale mamy także szansę przekonać się, jak szkła poprawiają komfort widzenia obrazu na urządzeniach elektronicznych (np. ekrany monitorów, smartfonów).

To co było dla mnie totalnym zakończeniem, to obalenie mojego wyobrażenia, że jak ktoś ma wadę wzroku, to musi nosić 2 pary okularów – jedne do czytania, a inne do „chodzenia”, więc musi je ciągle zmieniać w zależności od tego, co akurat robi. A tu okazało się, że progresy załatwiają wszystko – czyli macie jedną parę okularów do wszystkiego. Jak dla mnie – to idealne rozwiązanie! 🙂 Jak patrzę na znajomych, którzy np. podczas spotkania, muszą ciągle zmieniać okulary, to szczerze im współczuję. Prawda jest taka, że wielu z takich okularników  (i nie mam tu namyśli jedynie fanów Agnieszki Osieckiej) po prostu nie wie, że w zasięgu ręki mają mega innowacyjne rozwiązanie jakim są właśnie szkła progresywne.

Po badaniu przyszedł czas na wybór oprawek, a uwierzcie mi, było w czym wybierać! Ostatecznie postawiłam na nowoczesny design i zdecydowałam się na model JAI KUDO. Ponieważ progresy to szkła szyte na miarę, to czeka się ok. 2 tygodni na ich wykonanie. Dam Wam później znać, jak się nosi progresy – a Wy sami zgłoście się najlepiej na takie badanie – nic to Was nie kosztuje. Możecie jedynie dowiedzieć się, w jakim naprawdę stanie jest Wasz wzrok i czy możecie o niego zadbać w prawidłowy sposób.”

 

 


Comments:

Scroll to top